לפרטים נוספים התקשרו >> 077-9976341

5 מיתוסים שהגיע הזמן לנפץ על בידה ומושבי אסלה חכמים

5 מיתוסים שהגיע הזמן לנפץ על בידה ומושבי אסלה חכמים

16 מרץ, 2019 0 תגובות

היפנים כבר מזמן יודעים שמדובר בדרך היעילה והחכמה ביותר לשמור על היגיינה אישית. אז למה אנחנו מחכים?

נכון ל-2019, בכל רחבי יפן ניתן למצוא באינספור שירותים ציבוריים ובתים פרטיים אסלות בידה משוכללות. אסלות אלו כוללות מגוון עצום של פונקציות מתקדמות ובכלל זה זרמי מים נפרדים לשטיפה של אזורים שונים במפשעה, מושבי אסלה מחוממים, זרם אוויר חם לייבוש בתום השימוש ועוד. השירותים היפניים המודרניים נקראים  Washletומכונים לעיתים גם Super Toilet. מדובר בפשטות בדור הבא של האסלות ולמרבה השמחה בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אסלות חכמות שכאלו, גם כאן בישראל.

אין ספק שמדובר במושבי אסלה מתקדמים, שתורמים לא רק להפחתת פסולת הנייר אלא גם לשיפור הבריאות ואיכות החיים באופן כללי. חרף זאת, נראה כי ישנן דעות קדומות מסוימות המונעות מהפלא הטכנולוגי להפוך לפופולארי יותר במחוזותינו. אז אם עדיין לא יצא לכם להתנסות בעצמכם ומתחשק לכם ללמוד עוד על הנושא, קבלו חמישה מיתוסים נפוצים שהגיע הזמן לנפץ.

  1. מושבי אסלה חכמים הם מתכון ללכלוך וזוהמה

האמת היא שזה בדיוק מה שרבים מסרטי הקומדיה ההוליוודיים היו רוצים שתחשבו. אחרי הכול, מדובר באסלות המצוידות בזרמי מים שיכולים להיות עוצמתיים ביותר. יחד עם זאת, מושבי האסלה המודרניים מצוידים במערכות מתוחכמות, המונעות כל אפשרות ל"פספוסים". כך לדוגמה הדגמים המודרניים מצוידים במערכת בקרה המבטיחה שלא ניתן יהיה להפעיל את זרם המים כל עוד המשתמש לא יושב על המושב.

כמו כן הדגמים החדשים, דוגמת אלו המשווקים על ידי "Happy-li", מצוידים במערכת משוכללת המאפשרת למשתמש לכוון את זרם המים בדיוק רב לאזורים הרצויים, תוך שליטה אבסולוטית לא רק בכיוון אלא גם בעוצמת הזרם. אם לא די בכך, הרי שאת המושבים המשווקים על ידי "Happy-li" ניתן להעביר ל"מצב ילדים" וכך למנוע מילדים קטנים לשנות את ההגדרות הקבועות מראש. בנוסף יש לציין כי בניגוד למה שרבים נוטים להאמין, מושבי האסלה החכמים המודרניים מצוידים במערכת שטיפה עצמית אוטומטית. המשמעות היא שצינורית ההתזה המובנית דרכה פורץ זרם המים, מנקה את עצמה באופן אוטומטי, ללא מגע יד אדם.

במילים פשוטות לא נגזים אם נקבע כי בכול ההיבטים מושב האסלה החכם הוא האפשרות הנקייה ביותר, במיוחד בהשוואה למושבי האסלה הסטנדרטיים.

  1. היגייני יותר להשתמש בנייר טואלט מאשר בזרם מים

זהו אולי המיתוס הנפוץ מכולם, כשבאופן אירוני מדובר גם אולי במיתוס השגוי ביותר. על מנת להמחיש את הדברים, ניתן להתייחס לדוגמה הבאה: לביש מזלכם, נגעתם עם כף ידכם בטעות בצואה. האם תעדיפו לנקות את היד עם פיסת נייר או שמא תעדיפו לשטוף את היד במהירות במים חמים ויפה שעה אחת קודם? רוב הסיכויים שמגע עם צואה בכל אזור שהוא בגוף, יגרום לכם לרוץ במהירות הגבוהה ביותר לברז הקרוב. כעת נותר רק לשאול את השאלה המתבקשת: מדוע שהמצב יהיה שונה כשמדובר בפי הטבעת שלכם?

ככול הנראה אלו הסבורים כי היגייני יותר להשתמש בנייר טואלט, פשוט לא זכו עדיין לחוות את תחושת הניקיון המתעוררת אחרי השימוש במושב אסלה חכם.

  1. זול יותר להשתמש בנייר טואלט מאשר במושב אסלה חכם

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של מושבי האסלה החכמים, בא לידי ביטוי בכך שהם הופכים את השימוש בנייר טואלט לנחלת העבר. מעבר לכך שמדובר ביתרון בריאותי, חשוב לזכור כי מדובר גם על דרך מצוינת לחסוך לא מעט כסף. מן הסתם רובנו לא נותנים על כך את הדעת לעיתים קרובות כל כך אבל ישראלי ממוצע משתמש בכ-100 גלילים של נייר טואלט מדי שנה. מדובר על כמות עצומה של נייר שנרכש בלא מעט כסף, שעושה את דרכו בסופו של דבר לביוב.

רק כדי לסבר את האוזן נציין כי במאמר שפורסם במגזין היוקרתי "Scientific American", צוין כי לו כל אזרחי ארצות הברית היו עוברים להשתמש בבידה באופן בלעדי, ניתן היה למנוע כריתה של 15 מיליון עצים מדי שנה בשל החיסכון בנייר. לאור זאת מושב האסלה החכם לא רק תורם לחשבון הבנק שלנו אלא גם לסביבה.

  1. בשביל להתקין בידה או מושב אסלה חכם, צריך חדר גדול יחסית

מיתוס זה נכון חלקית וזאת כיוון שבעבר אכן הבידה הותקן בסמוך לאסלה הסטנדרטית והיה צריך להקדיש לו מקום מיוחד בחדר הנוחיות. כיום לעומת זאת, ניתן פשוט להחליף את מושב האסלה הסטנדרטי במושב אסלה חכם וליהנות מכל היתרונות שמספק הבידה, מבלי שיהיה צורך בחלל גדול במיוחד. למעשה גם ההתקנה של מושב האסלה החכם פשוטה מאוד וכל אדם באשר הוא יכול לבצע אותה, גם אם אין לו ניסיון קודם או ידע כלשהו באינסטלציה.

  1. בידה מיועד לנשים באופן בלעדי

אין עוררין על כך שהתקנת מושב אסלה חכם מתקדם היא הדרך הטובה ביותר לשמירה על היגיינה נשית. אך למעשה מדובר בדרך הטובה ביותר לשמור על היגיינה אישית באזור המפשעה, הן בנשים והן בגברים. זוהי הסיבה בגינה ביפן למשל תמצאו כיום את מושבי האסלה החכמים גם בתאי השירותים הציבוריים המיועדים לגברים.מעבר לכך שהשימוש במושב אסלה חכם משדרג את איכות החיים של העושים בו שימוש באופן כללי, חשוב לציין כי מדובר בלא פחות ממוצר חובה עבור אלו הסובלים ממצבי בריאות שונים כמו עור רגיש, טחורים, פיסורה בפי הטבעת וכיו"ב.